آدرس :

کارخانه دماوند: جاده فیروزکوه، شهرک صنعتی دماوند 1، بلواراصلی، خیابان ششم شرقی

تلفن:

021 76353979 , 021 76353980

بازدید نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از شرکت کارافلز

بازدید نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از شرکت کارافلز

در این بازدید که اعضای کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، بعد از ملاقات با مدیر عامل و شنیدن و پرسش و پاسخ درباره مشکلات واحد تولیدی و همچنین مشکلات کاری موجود، دستوراتی مبنی بر حمایت و همچنین رفع برخی مشکلات موجود برای این واحد تولیدی را صادر نمودند. با کلیک بر روی لینک زیر مشروح کاملتری از تصاویر و مطالب عنوان شده در ارتباط با بازدید نمایندگان مجلس از شرکت کارافلز را می توانید مشاهده فرمایید:

http://www.dana.ir/News/149747.html

 

 

دومین کارگاه، آسانسورسازی بود که این کارگاه به مدت دو سال فعالیت خود را در شهرک صنعتی یک شهرستان دماوند آغاز کرده و اینک در شرف ساخت و تکمیل پله برقی است و به گفته مالک این کارگاه، پله های برقی با حمایت مسئولان طی ۶ ماه آینده به بازار عرضه می شود.

 

bazdid (4)

 

یکی از مشکلات عمده کارگاه های تولیدی واقع در شهرک صنعتی یک دماوند که مورد توجه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت، وضعیت مالیات این کارگاه ها بود که حتی باعث تعطیلی برخی از آن ها شده است. شهرک صنعتی آینه‌ ورزان با نصف ظرفیت فعالیت دارد. فرماندار شهرستان دماوند گفت: شهرک صنعتی آینه‌ ورزان در شرق دماوند به علت وجود برخی مشکلات با ظرفیت ۵۰ درصدی فعالیت دارد.

 

 

 

76

 

ناصر محمودی‌ فرد پیش از ظهر امروز در نشستی که با حضور مسئولان استان تهران و شهرستان دماوند در سالن اجتماعات شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان دماوند یکی از نقاط مساعد کشور در زمینه گردشگری، کشاورزی و صنایع به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه شهرستان دماوند دو هزار و ۲۶ کیلومتر مربع مساحت دارد، افزود: طبق آخرین سرشماری در سال ۹۲، این شهرستان ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد؛ ۱۰ درصد از مساحت کل استان تهران متعلق به شهرستان دماوند بوده و این شهرستان دارای دو بخش، پنج دهستان و پنج شهر است.

فرماندار شهرستان دماوند کل مساحت شهرستان دماوند را ۱۸۸ هزار هکتار برشمرد و گفت: ۸۳ درصد از این مساحت متعلق به منابع ملی، ۱۶ درصد کشاورزی و یک درصد به عنوان شهری است؛ فاصله دماوند تا مرکز تهران ۵۰ کیلومتر است و وجود اراضی مساعد کشاورزی و صنعتی، دماوند را به عنوان نقطه با اهمیت و دارای ظرفیت ویژه استان تهران به منظور جذب سرمایه‌گذار در حوزه‌های مختلف تبدیل کرده است.

محمودی‌ فرد با بیان اینکه شهرستان دماوند دارای دو شهرک صنعتی است، تصریح کرد: به علت مشکلاتی که اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از نزدیک مشاهده کردند، شهرک صنعتی آینه‌ ورزان در شرق دماوند با ظرفیت۵۰ درصدی فعالیت دارد.

bazdid (3)

 

وی تصریح کرد: فعالیت شهرک دوم واقع در جاده صالح‌آباد به سمت کیلان به دلیل مشکلاتی که از گذشته به لحاظ حقوقی برای این شهرک وجود داشت، متوقف شده بود که این مشکلات حل شده و به زودی شاهد بهره‌ برداری آن خواهیم بود.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۸۲ تعداد ۱۲ هزار و ۳۲۰ نفر بهره‌ بردار کشاورزی در شهرستان دماوند وجود دارد، بیان کرد: شهرستان دماوند قریب به ۴۷۰ هزار تن تولید انواع محصولات کشاورزی را در سال‌های گذشته داشته است؛ ۲۱ هزار کارگر فصلی در دماوند وجود دارد که به این میزان۶۵ تا ۷۰ درصد کارگر ایرانی و بقیه اتباع بیگانه هستند.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه هشت هزار و ۹۶۷ نفر زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، افزود: هزار و ۹۳۱ کارگاه فعال داریم که از این میزان، ۸۷۹ نفر در شهرک صنعتی شماره یک حضور دارند؛ همچنین ۷۰۳ تعاونی در شهرستان دماوند به ثبت رسیده است.